Laminat Parke Seçerken DİKKAT Edilmesi Gereken Hususlar

Odanızın dekorasyonu bir bütündür. Bu yüzden laminat parke seçerken ilk dikkat ettiğimiz parkenin odanın diğer eşyaları ile uyumlu olup olmayacağıdır.

Parke uygulaması yapmak istediğiniz yerin büyüklüğüne göre parke rengi tercih etmeye özen gösterin.

Laminat parke uygulaması yapılacak olan zeminin tanınması; Laminat parkeler kullanım alanlarına göre sınıflara ayrılmıştır. Parkelerin kalitesi bu sınıflara göre belirlenmektedir. Başlıca parke sınıflarını ikiye ayrılmaktadır bunlar ticari ve konut parkeleridir.

Parkenin kalınlığı; Önemli etkenlerden birisidir. Zeminin durumu ve trafiğe göre parke kalınlığı tercih edilmektedir.Şuan için konut kullanımlarında 8MM kalınlığındaki parkeler standart olarak kabul edilmiş durumdadır.

 

laminat parke

Kilit sistem; Laminat parkenin tercih edilmesindeki en önemli etkenlerden birisi uygulamasının kolay yapılabilmesidir. Bunun nedeni ise parke kilit sistemdir. Şuan bir çok firmanın kendine ait kilit modeli mevcuttur. Ancak satın aldığınız parkelerin kilit sistemli olmasına ve kilit sisteminin dayanıklı olmasına dikkat ediniz.

Gönye: Her nekadar teknoloji ilerlese de satın aldığınız laminat parke paketinin içerisinde gönye problemi olan parke plakaları olacaktır.Ancak bu durumdan en az şekilde etkilenmek için bilinen parke markaları tercih etmeniz sizin için daha iyi olacaktır.

 

Bir cevap yazın